archirama.pl

Moda na lateks. Zobacz jak wykończyć wnętrza lateksem

Obecnie jesteśmy świadkami lateksowej mody w wykańczaniu wnętrz. Lateks wkracza do architektury wnętrz. Na pierwszy rzut oka nowa technologia niczym nie różni się od zwykłej tapety czy nadruku na poduszce. Jednak w tym wypadku diabeł tkwi w szczegółach. Zobaczcie jak wygląda wnętrze w całości wykonane z lateksu!

Każdy element posiada indywidualnie zaprojektowany wzór

Każdy element posiada indywidualnie zaprojektowany wzór

Fot: Materiały prasowe Hawlett-Packard

Kawiarnia „ Afryka Coffe & Tea House” we Wrocławiu

Wnętrze wrocławskiej kawiarni zostało całkowicie wykończone w technologii nadruków lateksowych. Każdy element graficzny jest tu nadrukiem lateksowym. Czym taki nadruk różni się od zwykłej tapety? Przede wszystkim jest bardzo łatwy w aplikacji i całkowicie nietoksyczny. W „Afryce” można bez końca wymieniać elementy, które zostały pokryte nadrukami lateksowymi. Najbardziej w oczy rzucają się lateksowe ściany z oryginalną grafiką w stylu afrykańskim. Nadruki lateksowe pozwalają na tworzenie wzorów indywidualnych, zaprojektowanych przez inwestora. Jednak w kawiarni poza ścianami znajdziemy także lateksowe abażury, blaty stołów, cukiernice, pokrycia kanap i krzeseł, a nawet fartuchy kelnerów.

Zastosowanie jednolitej technologi wykończenia dało efekt pomieszczenia, którego wnętrze nawiązuje do afrykańskich barw, wzorów, klimatu i krajobrazów. Każdy ornament został wydrukowany na lateksowych drukarkach HP. Stosowanie takich nadruków to przełom w wykańczaniu wnętrz. Przede wszystkim nie trzeba mozolnie wizualizować pomysłów przy użyciu farb i pędzli. W przypadku kawiarni nie trzeba było szukać afrykańskich ornamentów.

W czym tkwi sekret druku lateksowego?

Wnętrze kawiarni „Afryka” jest idealnym przykładem potwierdzającym tezę, że lateks można nałożyć na wszystko. Co więcej gama kolorów, w których wykonuje się nadruki lateksowe jest tak naprawdę nieograniczona. W kawiarni wykorzystano przede wszystkim odcienie żółci i pomarańczu. Aby wnętrze było bardziej wyraziste dołożono wzory z czerni, które tworzą cały wizerunek wnętrza. Sekretem druku lateksowego jest jego całkowicie nowa technologia. Tusze wykonane są na bazie wody, do której dodaje się granulki lateksu wraz z odpowiednim pigmentem. Tak technologia tuszu powoduje, że jest on całkowicie nietoksyczny, ale zarazem odporny na wilgoć, promienie słoneczne, czy zadrapania. Co więcej nadruki są całkowicie bezwonne i łatwe w aplikacji – lateksowe tapety moczy się w wodzie i po prostu przykleja na wilgotną ścianę.

Moda na lateksowe wnętrza dopiero się rozpoczyna, ale jak widać po kawiarni we Wrocławiu lateks można nałożyć na wszystko i daje to niewiarygodny efekt. Co więcej każdy może zaprojektować swój indywidualny wzór. Dzięki temu wnętrze jest niepowtarzalne i dokładnie takie jakie sobie wymarzymy, a lateksową rewolucję możemy przeprowadzić sami!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Materiały prasowe Hawlett-Packard
Data publikacji: 26.07.2012 11:57

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.