archirama.pl

Modna architektura wnętrz. Co łączy świat mody ze światem wnętrz? GALERIA ZDJĘĆ

Świat wnętrzarskich trendów z pozoru różny od tendencji obowiązujących w modzie, w rzeczywistości kreowany jest przez te same źródła. Zobacz jakie trendy i koncepcje wzornicze znajdują zastosowanie nie tylko na wybiegu mody, ale także w katalogach wnętrzarskich.

Modna architektura wnętrz. Co łączy świat mody ze światem wnętrz? GALERIA ZDJĘĆ

 

Wnętrza – aktualne trendy i koncepcje wzornicze.

Fot: Pfleiderer

Coraz częściej znajdujemy dowody potwierdzające fakt, że to właśnie moda i odzieżowe upodobania mają niemały wpływ na to jak wyglądają współcześnie urządzane wnętrza. Tu, tak jak w modzie, na przód wysuwa się przede wszystkim wygoda i komfort. Swobodny styl z odrobiną luzu to wartości, które rządzą zarówno w świecie projektantów mody jak i u architektów wnętrz.

Aktualne trendy łączące dwa odrębne światy

Naturalne barwy beżu, popielu i brązu, miękkie tkaniny i brak wyraźnych kontrastów królują zarówno w modowych katalogach jak i w kolekcjach dekorów.  Coraz modniejsza staje się renowacja starych mebli i nadawanie  nowego życia zapomnianym przedmiotom architektury wnętrz. Architekci z upodobaniem wykorzystują oryginalne materie, które cechuje przede wszystkim wiek. Dopełnieniem nowoczesnych wnętrz stają się meble z widocznymi pęknięciami i rysami, a także niedoskonałościami będącymi pamiątką upływającego czasu. Świat mody nie pozostaje w tyle. Chcąc nadać tkaninom znamię czasu, poddaje się materiały i skóry procesom starzenia. W architekturze dużym uznaniem cieszą się oryginalne adaptacje dawnych magazynów, fabryk i powierzchnie zabytkowych kamienic. Wbrew pozorom, w takich przypadkach, często zadanie architektów polega nie na modyfikowaniu dawnej przestrzeni, ale na jak najwierniejszym oddaniu jej pierwotnej atmosfery. Architekci wnętrz często decydują się na zachowanie oryginalnego podłoża takich miejsc, eksponując przy tym starą sztukaterię czy stolarkę. W modzie odpowiednikiem takich rozwiązań jej popularny styl vintage. Kolejną zasadą królującą zarówno w  świecie architektów wnętrz i projektantów mody jest łączenie tkanin o różnej strukturze. Modnym zestawieniem jest łamanie szorstkiej wełny i dzianiny o bogatej fakturze, miękkim aksamitem przepasanym delikatnym jedwabiem. O zależnościach i podobieństwach dwóch na pozór różnych światów świadczą posunięcia popularnych marek odzieżowych wzbogacających swoją ofertę produktami z linii home. Coraz więcej marek ze sfery mody proponuje swoim klientom dodatki wnętrzarskich linii.

Dwa światy - jedno prawo

Świat mody i świat architektury wnętrz - wydaje się, że nie istnieją już prawa, którymi rządziłby się tylko jeden z nich. Czas i rozwinięta technologia sprawiają, że materiały zarezerwowane wcześniej dla typowej ubraniówki, barwne tkaniny wzbogacone wzorami kratek, pepitek i jodełek z upodobaniem są wykorzystywane w branży wnętrzarskiej.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Pfleiderer
Data publikacji: 30.10.2013 12:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.