archirama.pl

Naprawdę mała kuchnia. W szafie

Mała kuchnia, która pojawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebna – taki koncept coraz częściej pojawia się w architekturze wnętrz

Bryła mebla zajmującego ścianę salonu, to mała kuchnia ze wszystkimi niezbędnymi elementami.

System HAWA Concepta. Bryła mebla zajmującego ścianę salonu, to mała kuchnia ze wszystkimi

Fot: HAWA

Jak powiększyć małe mieszkanie – to problem, z którym często zmagają się projektanci wnętrz. Sprawdzonym sposobem jest łączenie pomieszczeń. Bez ścian działowych mieszkanie może być lepiej doświetlone i wydaje się przestronniejsze. Łączenie małej kuchni z salonem to znany zabieg, a granica między strefami wydaje się coraz mniej widoczna. Projektanci rezygnują z przepierzeń, ścianek działowych i innych przegród.

Jedną z możliwości jest rezygnacja z wyspy kuchennej i całkowite wtopienie kuchni w przestrzeń dzienną. Meble kuchenne, szafki i blaty robocze zostają w takim przypadku całkowicie ukryte. Na targach designu w Mediolanie w 2014 roku ten trend był wyraźnie widoczny.
Wielu producentów zaprezentowało bloki kuchenne ukryte za dużymi drzwiami składanymi.

Te same systemy zabudowy można też wykorzystać do osłonięcia innych niewielkich pomieszczeń. Wewnątrz „szafy” może znajdować się  wnęka wykorzystywana jako spiżarnia czy inne pomieszczenie przechowalnicze. Bryły sprzętów, bibeloty i naczynia są wówczas niewidoczne dla gości, a wnętrze salonu może być niemal puste.

Autor: KZ
Zdjęcia: HAWA
Data publikacji: 16.04.2015 15:51

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.