archirama.pl

Niesamowite prezentacje aranżacji wnętrz i najlepszej architektury najbogatszych firm na świecie!

Niesamowita prezentacja brył i wnętrz siedzib firm Amazon, Twitter czy Google, zostały uznane za najlepsze propozycje aranżacyjne wśród firm w 2013 roku. Najdroższe, najlepsze i najbardziej nowoczesne rozwiązania ekologiczne – to najważniejsze cechy zaprezentowanych projektów.

Niesamowity projekt siedziby firmy Amazon w Seatle

Niesamowity projekt siedziby firmy Amazon w Seatle

Fot: Print Screen: http://www.youtube.com/watch?v=nk2bTmGk4JA

Najlepsze i najbogatsze firmy na świecie zaprezentowały nowe projekty swoich siedzib. Wśród najlepszych prezentacji znalazły się centra Amazon, Twitter i Google. Każdy z tych projektów roku to przede wszystkim innowacyjność i ekologia połączona ze sprzyjającym współpracy środowiskiem. Zobacz najlepsze miejsca do pracy na świecie!

Niesamowita prezentacja architektury siedziby firmy Amazon w Seattle

Firma Amazon przedstawiła założenia architektoniczne swojej nowej siedziby w Seattle. Projekt aranżacji wnętrz zakłada rewizję wcześniejszych koncepcji wnętrz i odejście od pierwotnych planów budowy tylko trzech wieżowców wraz z przyległymi do nich mniejszymi budynkami. Zakłada się zastąpienie jednego z mniejszych budynków przez układ trzech przeszklonych kopuł, przypominających ogród botaniczny. Celem takiego założenia jest stworzenie bardziej naturalnego klimatu pracy, odpoczynku i socjalizacji dla pracowników poprzez wykorzystanie wielu gatunków żywych roślin i krzewów. W tym, w całości przeszklonym obiekcie będą znajdować się również sklepy, a oprócz tego będzie tam ponad 6000 m² powierzchni biurowej, restauracyjnej, konferencyjnej oraz wypoczynkowej.

Wszystko to będzie zakotwiczone w scenerii ogrodu botanicznego, podzielonego na kilka stref odzwierciedlających różnorodność przyrody spotykanej na Ziemi. Każda strefa tworzona będzie z pięciu pięter, każde zdolne do zaakomodowania w pełni rozwiniętego drzewa! Całość przedsięwzięcia składać się będzie również z trzech 38 piętrowych wieżowców, z których każdy będzie połączony różnego rodzaju ścieżkami oraz tunelami.

Niesamowity projekt siedziby firmy Amazon w Seatle

Aranżacja wnętrza w stylu art. Deco – siedziba firmy Twitter w San Francisco

Nowa siedziba Twittera znalazła się w budynku zaaranżowanym na styl Art Deco. Firma zajmuje tylko trzy piętrzą w budynki (pietra 7-9 oraz 11). Zaadaptowany na, między innymi, siedzibę Twittera, budynek, pochodzi z 1937 roku. Wcześniej znajdował się w nim ogromny sklep z meblami. Siedziba Twitera to zespół biurowy zaprojektowany specjalnie dla tej firmy, z zamierzeniem odwzorowania jej wartości, kultury, kreatywności i pobudzenia pracowników do działania. Obecność Twittera w tym rejonie San Francisco to również oznaka renowacji tej historycznej dzielnicy tego miasta, w której znajduje się wiele wiekowych obiektów jak Davies Symphony Hall czy the War Memorial Opera.

Wnętrza biur zaprojektowane przez IA Architects oraz Lundberg Design, to otwarte przestrzenie dyskretnie podzielone przez betonowe kolumny na miejsca spotkań czy odpoczynku, a znajduje się tam także studio yogi, fitnessu czy zabaw. Charakterystyczne logo firmy jest motywem widocznym w aranżacji wnętrz siedziby firmy. Często używanym materiałem jest drewno, który dopełnia motywy ćwierkotu ptaszka – loga Twittera. Konary drzew widzimy w wielu miejscach, na sufitach, przy windach czy też przy recepcji. Na ostatnim piętrze, zaprojektowano ogromną kafeterię, zwaną ‘the Commons’, które służy jako miejsce spotkać grupowych oraz rozrywki. Wychodzi ona na umiejscowiony na dachu ogród botaniczny, z którego roztacza się widok na panoramę San Francisco.

Siedziba firmy Twitter w San Francisco

Kolorowa aranżacja siedziby firmy Google w Tel Aviv

We wnętrzu nowoczesnej firmy Google w Tel Avivie, znalazły się takie niespotykane pomieszczenia, jak sale konferencyjne, w których znalazły się elementy naturalnej zieleni - krzewy pomarańczowe, miejsca do pracy na plaży, czy też zjeżdżalnie, którymi szybko przemieścimy się na niższe piętra. Projekt szwajcarskich architektów Camenzind Evolution we współpracy z izraelskimi Studio Yaron Tal oraz Setter Architects to typowo futurystyczna koncepcja. Siedziba Google w Tel Avivie okupuje siedem pięter wieżowca Electra Tower, jednego z najwyższych w Izraelu. Została zaprojektowana z zamierzeniem stworzenia miejsca nieformalnego, sprzyjającego twórczości, innowacyjności oraz współpracy.

>> Zobacz niesamowitą galerię zdjęć aranżacji wnętrz firmy Google!

Każdy z obszarów jest tematycznie różny, ale ma mniejszy bądź większy związek z Izraelem i jego kulturą. Niektóre korytarze sprawiają wrażenie wąskich brukowanych uliczek, z łukowatymi oknami czy doniczkami kwiatów. Recepcja natomiast przypomina krajobraz leśny, sprawiający wrażenie miejsc publicznych portu w Tel Avivie. Inne niespotykane aranżacje to miejsca spotkań otoczone przez wijące się rośliny, pokoje przypominające przysposobione magazyny, czy też miejsca modelowane na krajobraz pustynny.

Siedziba firmy Google!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Print Screen: http://www.youtube.com/watch?v=nk2bTmGk4JA
Data publikacji: 23.01.2014 19:44

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.