archirama.pl

Nowe designerskie meble w kolekcji Nizio Interior

Witryny z aptecznych szafek, lampy w stylu industrialnym oraz finezyjne stoły z litego mahoniu. To tylko niektóre z produktów najnowszej kolekcji mebli i akcesoriów Nizio Interior. Zobacz więcej w galerii!

Stołek Sputnik - dzieło Michała Bogusza. Produkt w nowej kolekcji Nizio Interior

Stołek Sputnik - dzieło Michała Bogusza. Produkt w nowej kolekcji Nizio Interior

Fot: Michał Bogusz

Designerskie meble od Nizio Interior

Nowa kolekcja mebli Nizio Interior to połączenie elegancji, historii, współczesności i recyklingu. Pojawiają się w niej m. in. witryny powstałe na bazie konstrukcji przedwojennych mebli aptecznych . Płyty tych witryn były wielokrotnie szlifowane i polerowane, co pozwoliło na wydobycie blasku stali ukrytej pod warstwami lakieru. Wstawiono nowe szyby i półki dzięki czemu szafki przeistoczyły się w designerskie meble o intrygującej fakturze i formie.

Kolejnymi produktami są 2 stoły (300x150x80), które mimo dużych rozmiarów zaskakują lekkością. Stworzono je z nieregularnych form blatów z litego mahoniowego drewna i profili oraz nóg stalowych. Ścieranie i olejowanie nadały powierzchniom gładką fakturę.

W kolekcji pojawia się również lampa w stylu industrialnym, którą Nizio Interior, zgodnie z ideą 3xR odzyskało z dawnej fabrycznej przestrzeni. Metalowy klosz zyskał nowoczesny sznyt dzięki pieczołowitej renowacji i emaliowaniu.

Ponadto, kolekcję stylowych mebli Nizio Interior uzupełniają projekty dizajnerów wyróżnionych w konkursie 3xR. Do tych produktów należy m. in. Stołek Sputnik - dzieło Michała Bogusza. Bazą stołka jest siedzisko w formie stożkowatego dysku, zaś podstawą 3 puste butelki PET wypełnione powietrzem z rowerowej pompki.

Kolejnym produktem, a właściwie zestawem produktów są zegary reCLOCK Katarzyny Kędzior. Jest to 5 nietuzinkowych czasomierzów inspirowanych stylem art deco. Przedmioty wyprodukowane zostały ze zmielonych zakrętek po butelkach PET i opakowań z tworzyw sztucznych.

Następny przedmiot kolekcji to efekt wyjątkowej kreatywności. Ninio Interior przedstawia lampę Satellite Image studia Balance, wykonaną z malarskiej sztalugi, na którą zawieszono podziurkowaną antenę satelitarną. Przez otwory przedziera się światło dając efekt gwieździstego nieba.

Te i inne elementy wyjątkowego wyposażenia wnętrz można kupić w Galerii Nizio Interior przy ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie. Meble wykonane są w pojedynczych egzemplarzach. Nadają się zarówno do przestrzeni domowych jak i restauracyjnych czy klubowych.

Nowościami w Galerii Nizio Interior są także produkty: New Mono Design (eleganckie meble wykonywane na zamówienie), Ende (porcelana użytkowa), Agaf Design (ceramiczne kubki stylizowane na emaliowane garnuszki do mleka) oraz Paper Sculpture (papierowe rzeźby i akcesoria wnętrzarskie) i Pią-tek Raw Design Clocx (zegary).

Milena Glinojecka

Zdjęcia: materiały prasowe Fundacji Nizio, Michał Bogusz, Nizio Design International
Data publikacji: 11.03.2015 10:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.