archirama.pl

Nowe nad Wodospadem

Już niedługo słynny Dom nad Wodospadem będzie miał sąsiadów. Zajmująca się jego utrzymaniem organizacja Western Pennsylvania Conservancy ogłosiła konkurs na projekt 6 innowacyjnych, ekologicznych domków, które staną się miejscem zamieszkania studentów i naukowców zainteresowanych dziełem Wrighta, ale też przyrodą pobliskiego rezerwatu Bear Run.

Dom nad Wodospadem

Nowe nad Wodospadem- Dom nad wodospadem będzie miał sąsiedztwo.

Fot: www.patkau.ca

W konkursie wzięły udział 3 pracownie z Kanady i tyle samo ze Stanów Zjednoczonych, a zwyciężyło kanadyjskie biuro Patkau Architects.

Zaprojektowane przez nich domki mają być dosłownie wyrzeźbione w ziemi na łące powyżej Domu nad Wodospadem. Jury uznało, że w swojej subtelności są prowokujące i że posuwają naprzód dyskusję, w jakim kierunku powinna rozwijać się architektura. Konkursowe prace do 22 sierpnia prezentowane są na wystawie w Carnegie Museum of Art w Pittsburgu.

Informacje: www.cmoa.org, www.patkau.ca

Źródło: "Architektura-murator" 8/2010
Autor: Agnieszka Dąbrowska
Zdjęcia: www.patkau.ca
Data publikacji: 13.06.2011 14:36

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.