archirama.pl

Nowoczesna aranżacja wnętrza salonu kosmetycznego w Edynburgu zaprojektowana przez polską pracownie Michel Design

Projekt wnętrza salonu Forever Flawless na Rose Street w Edynburgu przygotowała polska architektka Helena Michel z pracowni architektonicznej Michel Design. Aranżacja wnętrza salonu łączy w sobie nowoczesność i klasykę, a elementy wystroju nawiązują do kształtu diamentów.

Wnętrze salonu Forever Flawless przy Rose Street

Wnętrze salonu Forever Flawless, Edynburg. Projekt polskiej pracowni Michel Design.

Salon Forever Flawless to sklep z kosmetykami, oferującym możliwość wypróbowania oferowanych produktów. W ofercie sklepu są kosmetyki na bazie diamentowego pyłu (jak wiadomo - diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny...), stąd pomysł by motywem przewodnim aranżacji wnętrza stał się diament. Inspiracje formą brylantu widać przede wszystkim w kształcie luster. Najbardziej widoczne jest to na przykładzie jednego z mebli, komody wykonanej z białych drewnianych płytek, z przodu pokrytej lustrem. Jej kształt dosłownie nawiązuje do diamentu. Oczywiście kształt diamentu musiał być tu zmodyfikowany, ale ten zabieg sprawił, że mebel zamiast diamentu przypomina bardziej trumienkę.  Komoda nawiązuje do nowoczesnego designu funeralnego projektów pracowni Aeon Form, w których kształt trumien również inspirowany był diamentami.

Salon Forever Flawless podzielony został na dwa pomieszczenia, z podłogą wyłożoną czarno-białymi płytkami na wzór szachownicy. Kolorystyka elementów wystroju jest również połączeniem czerni i bieli. Takie zestawienie kolorów a także geometryczne kształty w wystroju nadają wnętrzu nowoczesny minimalistyczny charakter. Nowoczesność wnętrza przełamują klasyczne elementy, takie jak kryształowe żyrandole, tapety w roślinne wzory  oraz ciężki czarny kontuar z profilowanym gzymsem. To on jest centralnym elementem wnętrza salonu. Pozostałe meble mają już bardziej minimalistyczny charakter – proste w kształcie czarne komody, które wykonano z lakierowanego na wysoki połysk mahoniu.

Data publikacji: 28.02.2014 11:58

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.