archirama.pl

Nowoczesne wnętrza – czy tak powinny wyglądać biura przyszłości?

W Warszawie zrealizowano projekt nowoczesnego wnętrza biura. Firma postawiła na pracę zespołową, dbając jednocześnie o indywidualne potrzeby każdego z pracowników. Jednym z ważniejszych elementów projektu było odpowiednie dopasowanie oświetlenia i zaprogramowanie odpowiedniej technologii. Czy tak powinny wyglądać nowoczesne biura przyszłości?

Nowe biuro Philipsa w Warszawie

W dużej, otwartej przestrzeni, można się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o pracy

Fot: Philips Lighting Poland

Stworzenie nowoczesnego wnętrza biura, które będzie odpowiedzią na potrzeby pracowników to duże wyzwanie dla projektantów. Podobnie było w przypadku firmy Philips Lighting Poland, która po 10 latach obecności w warszawskim biurze, przeprowadziła generalną metamorfozę przestrzeni pracy.

Nowoczesne wnętrza z odważnymi rozwiązaniami technologicznymi

W aranżacji nowoczesnych wnętrz przestrzeni biurowych pojawiają się nowe trendy. Odchodzi się od jasno wydzielonych stref, a potrzeby i wygoda pracownika mają coraz większe znaczenie. Dlatego podczas przebudowy biur w budynku Philipsa w Warszawie, zrezygnowano z zamkniętej przestrzeni dla Prezesa a na powierzchni około 1200 m2 zagościł funkcjonalny open space. Zrealizowane nowoczesne biuro stanowi prezentację możliwości technologicznych firmy. Na pierwszy plan wychodzą ergonomiczne rozwiązania stanowisk pracy, takie jako chociażby regulowana wysokość biurek.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie zasady „clean desk”. Każdy pracownik po zakończonej pracy ma obowiązek posprzątania biurka i schowania rzeczy do przydzielonej mu szafki. Wszystko dlatego, że dane biurko nie jest przydzielone do konkretnej osoby. Nie ulega wątpliwości, że wewnętrzny proces miał dla organizacji pracy jednocześnie wymiar eksperymentalny: pracownicy na co dzień testują oferowane przez firmę produkty i rozwiązania, co przekłada się na lepsze zrozumienie potrzeb klientów firmy i bardziej efektywne wdrożenia.

W nowoczesnej aranżacji biura dominują rozwiązania wspomagające pracę zespołową

Zastosowana technologia uwalnia pracowników od biurek, a praca staje się bardziej zespołowa. W firmach, których głównym kapitałem jest wiedza, praca w biurze coraz rzadziej trwa od godziny 9 do 17. Konieczne staje się bardziej elastyczne podejście do harmonogramu dnia. Za zmianami w stylu pracy powinna podążać także zmiana myślenia o aranżacji powierzchni biurowej.

Autor: Philips Lighting Poland
Zdjęcia: Philips Lighting Poland
Data publikacji: 31.03.2017 11:24

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.