Nowoczesne wnętrza zaprojektowane przez architektów z Moomoo Architects były pełne wyzwań. Największym problemem, z którym przyszło się zmierzyć architektom, była ciemna strefa dzienna. Także duży metraż wnętrza domu – 300 mkw - okazał się mało przytulny i niekomfortowy.
Wnętrze nowoczesnej bryły - architekci zrealizowali trzy postulaty
Architekci postanowili zrealizować przede wszystkim trzy postulaty. Głównym kolorem w nowoczesnym wnętrzu stała się biel, a przebudowa wnętrza domu miała otworzyć przestrzeń i doprowadzić jak największą ilość światła naturalnego.
Nowoczesne wnętrza - szklana ściana w dziecięcym pokoju
Aby uzyskać zamierzony efekt architekci usunęli część stropu ponad pokojem dziennym oraz stworzyli ogród zimowy. Oba zabiegi pozwoliły na lepsze doświetlenie ciemnych wnętrz domu. Rodzina, która zamieszkała w bryle nowoczesnego domu lubi spędzać wolny czas razem, dlatego też inwestorom zależało na możliwości swobodnej aranżacji powierzchni. Ten wymóg uzyskano wprowadzając szklaną ścianę w pokoju dziecka, która łączy się z nowoczesnym wnętrzem pokoju dziennego. Dzięki temu rodzice mogą obserwować swoje pociechy z dolnej kondygnacji.
Wnętrza domu - biel na ścianach eksponuje sztukę
Biel jako kluczowa barwa architektury wnętrza miała na celu rozjaśnienie pomieszczeń i wyeksponowanie cennych rodzinnych akwareli, których autorem jest bliski krewny inwestora. Materiały wykorzystane w kreacji wnętrzarskiej, takie jak drewno czy kamień, nawiązują do fascynacji inwestora architekturą Japonii.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
