Architektura i nowoczesne wnętrza hotelu Narvil oddano do użytku przed kilkoma miesiącami. Nazwa obiektu - Narvil - nawiązuje do zlokalizowania bryły 40 km od Warszawy nad rzeką Narew.
Architektura bryły nawiązuje do otaczającej obiekt przyrody
Koncepcja bryły budynku, która powstała w pracowni KM Rubaszkiewicz prowadzonej przez architekta Konrada Rubaszkiewicza zainspirowana jest otaczającymi architekturę drzewami. Dlatego też głównym motywem stała się ściana, która łączy szklaną elewację z betonowymi elementami. Fasada bryły kojarzy się z konarami i korzeniami drzew - przenika przez architekturę i nowoczesne wnętrza, zapewniając grę świateł. Dach budynku zwieńczony jest naturalną zielenią. Cała bryła zaś w zależności od kierunku patrzenia odbija się w wodzie lub wtapia się w park.
Nowoczesne wnętrza to 330 pokoi i część rekreacyjna
Nowoczesne wnętrza, których autorka jest architekt Monika Ambrowej z pracowni KM Rubaszkiewicz to 330 pokoje. W skład architektury wnętrz wchodzi także restauracja oraz bary, a także strefa spa i fitness z basenem, salą fitness, salą do squasha, saunami i łaźniami. Rozrywkę zapewniają nowoczesne wnętrza kręgielni i bilardu. Projekt architektury wnętrz oraz wyposażenie wystrojem i wyposażeniem przywodzi na myśl naturę.
Architektura wnętrz doświetlone dzięki dużym przeszkleniom
Architekci zadbali także o odpowiednią atmosferę nowoczesnych wnętrz. Cały hotel szczególnie w miejscach ogólnodostępnych takich jak ciągi komunikacyjne, hole oraz toalety wygłuszono (panele Rockfon). Nowoczesne wnętrza sal konferencyjnych o łącznej powierzchni około 4 tys. mkw wyposażono w sprzęt audio-video. Bryła i architektura wnętrz hotelu jest dobrze doświetlona dzięki przeszkleniom. W nowoczesnych wnętrzach, w dużych, szklanych powierzchniach odbija się las.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Szósta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego od 1995 roku więcej
-
-
Andreas Gursky uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych fotografików. Zdjęcia tego niemieckiego artysty wykonane są jakby z oddali, z kosmosu, pozwalają spojrzeć na miasta, ulice z dystansu. Gursky celowo rezygnuje z efektowności i ekspresji na rzecz surowego realizmu więcej
