archirama.pl

Nowoczesne wnętrza. Urządzić mieszkanie w modernistycznym stylu

Nowoczesne wnętrza mimo swojego minimalizmu wcale nie są proste do aranżacji i urządzenia. Architekci wnętrz podpowiadają jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu.

Nowoczesne wnętrza

Styl nowoczesny nadaje się również do małych wnętrz

Fot: 81.waw.pl

Na niesłabnącą popularność stylu nowoczesnego składa się wiele czynników. Modernistycznie urządzone mieszkania cechuje przede wszystkim szeroko pojęta funkcjonalność. Wnętrza w tym stylu pozbawione są ciężkich dodatków, nie znajdziemy w nich krzykliwych kolorów. Całość komponuje się w raczej stonowaną, minimalistyczną, ale nie surową, przestrzeń.

Minimalizm we wnętrzu

Funkcjonalność i prostota stylu nowoczesnego kusi wielu właścicieli mieszkań. Jednak każdy, kto chce urządzić wnętrza w jednolitym, modernistycznym stylu musi wiedzieć, że dopracowanie detali i właściwy wybór dodatków zajmuje trochę czasu, wymaga jednocześnie pewnego przygotowania. - Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji i fachowej wiedzy – tłumaczy Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL.

Utrzymanie nowoczesnego, industrialnego charakteru wnętrza przez dłuższy czas może być dla niektórych trudne – dodaje. Przy urządzaniu wnętrza należy bowiem zrezygnować z wszelkich swojskich ozdób, pamiątek, ciężkich obrazów i żyrandoli. - Urządzanie mieszkania należy więc zacząć od wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia podziałów pomieszczeń. Funkcje poszczególnych pokoi sygnalizuje się odrębnym materiałem, kolorem, a nie ścianką działową – wyjaśnia architektka.

Salon wizytówka nowoczesnego wnętrza

Kolejną cechą charakterystyczną stylu jest sposób meblowania pomieszczeń. Jednokolorowe meble o geometrycznych, prostych kształtach powinny zostać wykonane z drewna, które dobrze komponuje się z ascetycznymi, stalowymi elementami wzornictwa. Jasne meble w połączeniu z odpowiednim, ciepłym oświetleniem (kinkiety, lampki sufitowe, etc.) optycznie powiększają mieszkanie, a to właśnie efekt otwartej przestrzeni jest w tej aranżacji najważniejszy.

Należy też pamiętać, aby nie przesadzić z ilością mebli. Ich nadmiar jest bowiem niezgodny z filozofią stylu. Wizytówką nowoczesnego wnętrza jest salon, który powinien charakteryzować się prostotą formy. - Styl nowoczesny jest dobrym rozwiązaniem także dla niewielkich mieszkań, gdyż, dzięki minimalistycznej aranżacji, niewielki salon z pewnością wyda się bardziej przestronny – doradza Anna Paszkowska. Ważnym elementem aranżacji salonu jest także wykończenie ścian. Powinny być surowe, w industrialnym tonie. - Na ścianach może się znajdować nawet odsłonięty beton lub surowa cegła – kończy Paszkowska.

>>Ranking 10 najlepszych małych wnętrz Archiramy

Autor: 81.waw.pl, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: 81.waw.pl
Data publikacji: 28.05.2012 15:15

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.