archirama.pl

Nowy design architektury wnętrz dla studio D35 z siedzibą w Soho Factory. Minimalizm, pop art we wnętrzu, czy może styl industrialny?

Studio D35 zapragnęło siedziby, w której architektura wnętrz sprosta rosnącym wymaganiom branży związanej z filmem i reklamą. Istotne było również by projekt był zgodny z filozofią działania grupy D35, której hasłami są m.in.: kreatywność, wysoka jakość i high-tech.Trzecim wymogiem była oczywiście funkcjonalność

Jedno z wnętrz siedziby grupy D35 w SOHO Factory

Jedno z wnętrz siedziby grupy D35 w SOHO Factory

Fot: www.monteiro.pl

Jaki jest design nowej architektury wnętrz dla Studio D35?

Koncepcja architektury wnętrz nawiązuje do lokalizacji, czyli dawnej hali montażowej fabryki motocykli Osa. Jest to jednocześnie nawiązanie do przemysłowej tradycji Pragi i znajdującej się tam słynnej Soho Factory – awangardowej przestrzeni dla kultury i biznesu. Nie trudno się domyślić, że powstały design to w dużej mierze minimalizm w połączeniu ze stylem industrialnym. Można doszukać się również inspiracji pop-artem we wnętrzach, a to za sprawą wprowadzenia do nich mebli w intensywnej kolorystyce, tj. pomarańcz, czerwień, błękit czy turkus. Dość surowe pomieszczenia typu loft ociepla również drewniana podłoga oraz niektóre, pokryte drewnem, ściany. Industrialny design podkreślony jest m.in. słynnymi krzesłami EPC DSR od Eames’ów.

Powierzchnia biura to 1800 mkw starej hali montażowej motocykli Osa, która dzisiaj jest częścią SOHO Creative District. Na studio D35 składają  się: sale konferencyjne, kolaudacyjne, dział 3D, dwie laboratoryjne sale kinowe, bogate zaplecze techniczne, montażownie Avid, zaawansowane systemy do kolor korekcji Baselight oraz najwyższej klasy sprzęt, w tym: obecnie największy w Polsce 10-cio metrowy ekran projekcyjny. Całkowita wartość projektu to 10 mln zł.


Studio D35 to jednak nie tylko interesująca architektura wnętrz, ale przede wszystkim grupa profesjonalistów. Firma, założona przez doświadczonego kolorystę Marcina Kryjoma, powstała jako unikatowe studio zajmujące się kompleksowym opracowywaniem zaawansowanych projektów związanych z filmem i reklmą. Doświadczenie, które posiadają pracownicy z D35 związane jest z produkcjami takich twórców filmowych jak Wojciech Smarzowski, Władysław Pasikoski, Ryszard Bugajski, Koanna Kos Krauze czy Krzysztof Krauze. D35 miało swój udział przy wielu znanych produkcjach filmowych, np.: Sęp, Daas, Drogówka, Jack Strong, Papusza, czy Układ zamknięty.

 
 
Milena Glinojecka

Zdjęcia: www.monteiro.pl
Data publikacji: 21.07.2014 12:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.