archirama.pl

ZAHA HADID PROJEKTY. Aranżacja salonu firmowego w Londynie od Zahy Hadid

Nowy projekt Zahy Hadid to flagowy salon producenta akcesoriów łazienkowych – firmy Roca. To jedna z ostatnich realizacji laureatki nagrody Pritzkera Zahy Hadid. Nie znajdziemy tu prostych linii i ścian. Cała przestrzeń przybiera organiczne kształty. Zaha Hadid i jej projekty

Roca London Gallery

Flagowy salon producenta akcesoriów łazienkowych Roca, zaprojektowany przez Zahę Hadid

Fot: rocalondongallery.com

Roca London Gallery, nowy flagowy sklep w Londynie, choć ma służyć prezentacji produktów firmy, sam jest dziełem sztuki.  Asymetryczne ściany, łuki, owalne świetliki – a wszystko na przestrzeni ponad tysiąca metrów kwadratowych.

Organiczne wnętrza sklepu

Organiczne linie to charakterystyczny element stylu Zahy Hadid. Płaskie ekrany wiszące na ścianach sprawiają, że goście salonu mogą poczuć się bardziej jak w jakimś ośrodku badawczym z filmów science-fiction, niż w sklepie z armaturą.


Producent łazienek

Roca to firma z długoletnią tradycją. Jest obecna na czterech kontynentach w 135 krajach, posiada 72 fabryki i zatrudnia ok. 21 100 osób.

Firma rozpoczęła działalność w 1917 r i początkowo koncentrowała się na produkcji i sprzedaży grzejników żeliwnych. Z czasem w procesie rozwoju do asortymentu weszły nowe wyroby. (wanny żeliwne – 1925, ceramika sanitarna – 1936, baterie – 1954, wanny stalowe – 1974, płytki ceramiczne – 1989). Stopniowo wyłoniła się specjalizacja, z której firma znana jest dzisiaj – wyposażenie łazienek.

Autor: mjc
Zdjęcia: rocalondongallery.com
Data publikacji: 7.11.2012 13:26

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.