archirama.pl

Polacy projektują w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid w Pekinie. Architektura Wnętrz Exotropy Technology według SPEJS

Polscy architekci projektują w SOHO GALAXY autorstwa Zahy Hadid. Architekturę wnętrz biura  Exotropy Technology Beijing zrealizowano według koncepcji śląskiej pracowni SPEJS.

Polacy projektują w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid w Pekinie. Architektura Wnętrz Exotropy Technology według SPEJS

Projekt został ukończony w listopadzie 2013 roku i pomimo małej skali był dla polskich architektów pewnym wyzwaniem w aspekcie nadzoru realizacji oraz komunikacji z wykonawcami, którzy bardzo często działają na utartych chińskich schematach wykonawczych.

Fot: Ludwik Kaizerbrecht

Śląscy architekci ze studia SPEJS postanowili  przekonać się jak to jest pracować oraz realizować swoje projekty w Chinach. Pierwszą oddaną już do użytku realizacją jest architektura wnętrza biura  firmy Exotropy Technology Beijing.

Biuro w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid zapjrojektowane przez SPEJS

Biuro firmy E.T. jest zlokalizowane w nowo powstałym budynku SOHO GALAXY projektu Zahy Hadid. Głównym celem projektu architektury wnętrza biura E.T. było stworzenie elastycznego środowwiska pracy oraz oddanie charakteru działalności  firmy, która zajmuje się tworzeniem systemów informatycznych.

Architektura wnętrz dopasowana do systemu pracy

W efekcie powstało wnętrze nowoczesne, przestrzenne oraz zmienne pod względem systemu pracy. Rozkład funkcji oraz system przesuwnych zasłon umożliwiają różne warianty komunikacji między pracownikami. Tryb otwarty daje możliwość swobodnej interakcji  podczas gdy w trybie zamkniętym każda z grup posiada swoją prywatną strefę pracy i spotkań. Minimalistyczna biała przestrzeń została zmiękczona dzięki wprowadzeniu narożników z giętego szkła oraz zasłon w kolorze granatowym jako nawiązanie do identyfikacji wizualnej firmy E.T. Projekt został ukończony w listopadzie 2013 roku i pomimo małej skali był dla polskich architektów pewnym wyzwaniem w aspekcie nadzoru realizacji oraz komunikacji z wykonawcami, którzy bardzo często działają na utartych chińskich schematach wykonawczych.

W 2014 roku pracownia zmieniła nazwę na SPEYS
Więcej o projekcie na: www.speys.com.pl

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: Ludwik Kaizerbrecht
Data publikacji: 20.12.2013 17:16

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.