Jaka jest architektura wnętrz z kolekcji IKEA PS?
Pierwsza kolekcja mebli IKEA PS powstała już w 1995 roku. Nazwa kolekcji pochodzi od łacińskiego wyrażenia Post Scriptum, czyli, po prostu - dopisek do listu. Ikea traktuje kolekcje jako „dopisek”, indywidualny dodatek projektantów do standardowego asortymentu. Kolekcja łączy styl skandynawski z nowatorską architekturą wnętrz, wprowadzając śmielsze w formie dodatki. Kolekcję tworzy ponad 50 produktów, które są dziełem 15 młodych projektantów z całego świata, w tym trójki przedstawicieli polskiego designu!
Kolekcja zaprojektowana jest na potrzeby entuzjastów wielkomiejskiego życia. Meble są lekkie, mobilne i jak zawsze – funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się do aranżacji małego mieszkania. Jednym z przykładów jest stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez polskiego projektanta Tomka Rygalika.
Zainspirował mnie pewien rodzaj hybrydowego produktu, który był popularny w Polsce jakieś 50 lat temu. W dość surowy, ale i sprytny sposób łączył różne funkcje i bardzo chciałem stworzyć jego współczesną interpretację. Hybrydowe projekty doskonale wykorzystują dostępną przestrzeń, np. w niewielkich mieszkaniach, gdzie odpoczywanie, czytanie i spanie odbywają się w jednym pokoju. Stolik z kolekcji IKEA PS pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnia dobre oświetlenie do czytania – komentuje Tomek Rygalik.
Kolejny przykład mebla IKEA PS idealnego do małego mieszkania to sekretarzyk projektu Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza. Jest to również bardzo funkcjonalny mebel. Pozwala aranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć i przenieść się tym samym do strefy odpoczynku, bez ruszania się z miejsca.
Kolekcja IKEA PS 2014 to współczesny, wielkomiejski styl życia i światowe trendy w jednym. Zgodnie z filozofią IKEA i jej koncepcją „demokratycznego wzornictwa”, produkty wykonane są z dbałością o środowisko naturalne. Wykorzystano w nich np. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw. Ceny produktów pozwalają na to, aby każdy, niezależnie od statusu majątkowego, mógł sobie pozwolić na unikalny design w swoim domu.
