Wnętrza
WNĘTRZA

Polski design, styl skandynawski i architektura wnętrz w światowej kolekcji mebli IKEA PS 2014

 • Komentarze

Lampa zintegrowana ze stolikiem z kolekcji IKEA PS 2014 autorstwa Tomka Rygalika

Lampa zintegrowana ze stolikiem z kolekcji IKEA PS 2014 autorstwa Tomka Rygalika

 • Sekretarzyk w wersji białej z kolekcji IKEA PS 2014 autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza
 • Sekretarzyk w wersji pomarańczowej z kolekcji IKEA PS 2014 autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza
 • Wnętrze zaaranżowane z użyciem mebli z kolekcji IKEA PS 2014
 • Wnętrze zaaranżowane z użyciem mebli z kolekcji IKEA PS 2014
 • Przykład aranżacji wnętrza z zastosowaniem sekretarzyka z kolekcji IKEA PS 2014

W sklepach IKEA dostępna jest już najnowsza kolekcja IKEA PS. W tym roku architekturę wnętrz, w stylu skandynawskim i nie tylko, kreują przedstawiciele polskiego designu - Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik

Jaka jest architektura wnętrz z kolekcji IKEA PS?


Pierwsza kolekcja mebli IKEA PS powstała już w 1995 roku. Nazwa kolekcji pochodzi od łacińskiego wyrażenia Post Scriptum, czyli, po prostu - dopisek do listu. Ikea traktuje kolekcje jako „dopisek”, indywidualny dodatek projektantów do standardowego asortymentu. Kolekcja łączy styl skandynawski z nowatorską architekturą wnętrz, wprowadzając śmielsze w formie dodatki. Kolekcję tworzy ponad 50 produktów, które są dziełem 15 młodych projektantów z całego świata, w tym trójki przedstawicieli polskiego designu!

Kolekcja zaprojektowana jest na potrzeby entuzjastów wielkomiejskiego życia. Meble są lekkie, mobilne i jak zawsze – funkcjonalne. Doskonale sprawdzą się do aranżacji małego mieszkania. Jednym z przykładów jest  stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez polskiego projektanta Tomka Rygalika.

Zainspirował mnie pewien rodzaj hybrydowego produktu, który był popularny w Polsce jakieś 50 lat temu. W dość surowy, ale i sprytny sposób łączył różne funkcje i bardzo chciałem stworzyć jego współczesną interpretację. Hybrydowe projekty doskonale wykorzystują dostępną przestrzeń, np. w niewielkich mieszkaniach, gdzie odpoczywanie, czytanie i spanie odbywają się w jednym pokoju. Stolik z kolekcji IKEA PS pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnia dobre oświetlenie do czytania – komentuje Tomek Rygalik.

Kolejny przykład mebla IKEA PS idealnego do małego mieszkania to sekretarzyk projektu Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza. Jest to również bardzo funkcjonalny mebel. Pozwala aranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć i przenieść się tym samym do strefy odpoczynku, bez ruszania się z miejsca.

Kolekcja IKEA PS 2014 to współczesny, wielkomiejski styl życia i światowe trendy w jednym. Zgodnie z filozofią IKEA i jej koncepcją „demokratycznego wzornictwa”, produkty wykonane są z dbałością o środowisko naturalne. Wykorzystano w nich np. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw. Ceny produktów pozwalają na to, aby każdy, niezależnie od statusu majątkowego, mógł sobie pozwolić na unikalny design w swoim domu.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.