archirama.pl

Pracownia architektoniczna Penson i jej inspirujące wnętrza dla Google

Wielki kolorowy miszmasz - tak jednym słowem można określić architekturę wnętrz dla biur Google w Wielkiej Brytanii, w wykonaniu pracowni architektonicznej Penson. Jest to jednak „chaos zaprojektowany”, i to z wyjątkową wrażliwością!

Google Enginieering  - projekt pracowni architektonicznej Panson. Białe BOXY na pasiasym szlaku z wykładziny

Google Enginieering  - projekt pracowni architektonicznej Panson. Białe BOXY na pasiasym szlaku z wykładziny

Fot: PENSON

Kolorowe wnętrza biur dla Google

Projektanci z pracowni architektonicznej Penson to już specjaliści w projektowaniu architektury wnętrz dla Google. Jednym z pierwszych projektów zaaranżowanych dla międzynarodowej korporacji był Google Super HQ. Projekt utwierdza w przekonaniu, że biuro i stanowisko pracy przy komputerze wcale nie muszą być nudne.

Architektura wnętrz w tym projekcie charakteryzuje się kolorami i przemieszaniem stylów. Znajdziemy tu m. in. styl à la glamour - białe wnętrze z okrągłą sofą, czy też ciemnozielona przestrzeń z pikowanymi ścianami i siedziskami, lub styl „miejski” - przestrzeń wspólna z flagą Wielkiej Brytanii na ścianach, a także elementy stylu klasycznego np. zwisające z sufitu klosze starych lamp czy stare fotele rodem z naszego PRL-u. Mimo tak szerokiego spektrum, kompozycje tych wnętrz mają jakiś wspólny, tajemniczy mianownik, który przyciąga...

Najnowszym projektem zrealizowanym dla Google przez pracownię Penson jest siedziba o nazwie Google Engineering. Tu architektura wnętrz wydaje się bardziej futurystyczna niż w poprzednim projekcie, chociaż ilość zastosowanych barw nie różni się od tych w Google Super HQ. Tym razem duży open space, zlokalizowany na czerownym i niebieskim ciągu pasiastych dywanów, podzielony jest na mniejsze pomieszczenia przypominające BOXY w centrum handlowym, do których wchodzi się, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kubiki z narożnym otwarciem zasłonięte są kolorowymi kotarami. Wewnątrz skrywa się ponura niczym ciemnia przestrzeń rekreacyjna skontrastowana np. biało-drewnianym pasem i kolorowymi detalami, jak przystało na projekty duetu Google & Panson. Ściany we wnętrzach Google Enginieering pokrywają piktogramy i komiksowe napisy, a na niektórych podłogach znajdziemy doskonale wkomponowane w nowoczesny styl – „perskie dywany”.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: PENSON
Data publikacji: 26.03.2015 14:59

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.