archirama.pl

Przyjazny minimalizm? Architektura wnętrz domu w Zabrzu projektu Widawscy Studio Architektury

Minimalistyczna, ale przyjazna – taka jest architektura wnętrz domu w Zabrzu, zaprojektowanego przez pracownię Widawscy Studio Architektury.

Przyjazny minimalizm? Architektura wnętrz domu w Zabrzu projektu Widawscy Studio Architektury

W domu w Zabrzu nowoczesny design podporządkowuje się nietuzinkowym pomysłom.

Fot: Tomek Borucki

Jeśli macie dość sterylnych, nowoczesnych wnętrz, to znaczy, że nie widzieliście jeszcze domu D21, który powstał w Zabrzu. Najnowszy projekt pracowni Widawscy Studio Architektury pokazuje, że minimalizm może być przyjazny, biel interesująca, a nowoczesna architektura wnętrz odpowie na potrzeby każdego, nawet czteroosobowej rodziny.

Jasno i nowocześnie

Jeśli chodzi o architekturę wnętrz domu w Zabrzu, projektanci mogli popuścić wodze fantazji. Przyszli mieszkańcy postawili im tylko jeden warunek: ma być jasno i nowocześnie. Katarzyna i Tomasz Widawscy zdecydowali się więc na neutralne kolory, które ocieplili dębowym drewnem. W salonie, na przykład, znakomicie współgrają ze sobą jasny parkiet, czarno-białe ściany i szary kamień kominka. Żeby nie było monotonnie, tu i ówdzie pojawiają się mocne akcenty: różowe poduszki, błękitne narzuty, fototapety.

Stonowaną kolorystykę wnętrz podkreślają zróżnicowane faktury – od matowych ścian do połyskliwych frontów szafek. Szczególnie w łazience zwraca uwagę biała ściana o falistej strukturze, która ciekawie łączy się z gładką szafką i kafelkami w tym samym kolorze.

Architektura wnętrz dla rodziny

Ale nowoczesna architektura wnętrz to nie tylko kolorystyka i materiały. To także duża, otwarta przestrzeń. A tej akurat w domu w Zabrzu nie brakuje – ma on 220 m kw. Cały parter zajmuje przestronne pomieszczenie, które łączy w sobie kuchnię, jadalnię i salon. Poszczególne strefy wydzielono za pomocą oświetlenia (dwie wielkie lampy nad stołem) lub konstrukcyjnych trików (kuchnia na podwyższeniu). Dzięki temu wnętrze stało się funkcjonalne i uporządkowane.

Piętro należy w całości do czteroosobowej rodziny. To tu mieści się niemal ascetyczna sypialnia i uroczy pokój dziecięcy, w którym bieli i szarości towarzyszy łagodny błękit. Efektownie prezentuje się nawet korytarz – jasny, przestronny, z pomysłowym oświetleniem sufitowym. A pokój zabaw to prawdziwy majstersztyk: przezroczysty fotel unosi się na tle fototapety przedstawiającej niebo. I jak tu nie bujać w obłokach?

 

METRYKA OBIEKTU

D21 – Dom w Zabrzu
Lokalizacja: Zabrze
Projekt: Widawscy Studio Architektury; architekci: Katarzyna Widawska, Tomasz Widawski
Powierzchnia: 220 mkw
Realizacja: 2013

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: Tomek Borucki
Data publikacji: 14.10.2013 12:48

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.