Wnętrza
WNĘTRZA

Puzzle z betonu

  • Komentarze

DekoConcrete, beton architektoniczny

DekoConcrete, beton architektoniczny. Na ścianach płytki w formie puzzli

Fot: DekoConcrete

Beton w architekturze wnętrz jeszcze niedawno kojarzył się z chłodnym minimalizmem. Tymczasem obecnie na rynku sporo jest dodatków w stylu pop, takich jak betonowe puzzle

Kiedy mowa o puzzlach, nie chodzi bynajmniej o zabawkę, którą można rozłożyć gdzieś w kącie stołu, tylko o pełnowymiarowe ścienne płytki. Firma DekoConcrete wprowadziła do sprzedaży kolekcję Box 2, a w jej ramach między innymi płyty z charakterystycznymi wycięciami i wypustkami, wzorowane na tekturowych układankach. Płytki dostępne są w czterech odcieniach kolorystycznych. W ofercie znalazły się elementy w odcieniu złamanej bieli, naturalnej dla betonu szarości, antracytowe i czarne. Można też wybrać fakturę, od gładkiej po bardzo porowatą. Wieżę Eiffla ułożyć z tych puzzli będzie ciężko, ale do poskładania całkiem złożonej, monochromatycznej kompozycji jak najbardziej się nadają. No i nie ma założonego z góry wzoru, każda ściana może wyglądać inaczej.

Pozostałe wzory z serii Box to betonowe piramidy oraz Soft, wyoblone płytki przypominające nieco wielkie kostki czekolady. Wszystkie można stosować przy aranżacji pomieszczeń i na zewnątrz budynków, na ścianach albo na podłogach.

Wielkie puzzle na ścianie to rozwiązanie nieco zbyt teatralne jak na mój gust. Tego rodzaju efekt w przeciętnym wnętrzu może się szybko opatrzeć, a betonową okładzinę trochę trudniej zmienić niż tapetę. Ale w przestrzeni biurowca, kawiarni czy poczekalni wzór może się sprawdzić.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.