archirama.pl

Quotel w Poznaniu. Domowa atmosfera i nowoczesny design

Projektanci z pracowni mode:lina postanowili zaprojektować wnętrze Quotelu w Poznaniu. Rządzi tu skandynawski styl i prostota. Ale odpowiednie założenia projektowe pozwoliły stworzyć wnętrze o indywidualnym charakterze. Zobaczcie, jak mode:lina zaprojektowała funkcjonalne pokoje w Quotelu!

Quotel w Poznaniu. Domowa atmosfera i nowoczesny design

Quotel w Poznaniu. Domowa atmosfera i nowoczesny design!

Fot: Mode:lina - materiały prasowe

Wnętrza w stylu skandynawskim

Quotel w Poznaniu ma być miejscem przygotowanym przede wszystkim z myślą o gościach odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wszystkie pokoje zostały zaaranżowane w popularnym obecnie stylu skandynawskim. Dominują tu białe ściany i proste meble rodem z IKEI. Jednak to typowe minimalistyczne wnętrze zostało uzupełnione o rozwiązania, które świadczą o jego wyjątkowości.

Intrygującym zabiegiem było namalowanie na białych ścianach napisów w języku angielskim, mówiących o funkcji budynku i pomieszczeń. Napisy wywołują często uśmiech na twarzach gości. Do białych wnętrz dorzucono kilka dodatków w jaskrawych i odważnych kolorach.

Standardowe elementy wykończenia wnętrz zostały uzupełnione przez specjalnie zaprojektowane i zamówione sprzęty. Dzięki temu wnętrza pokoi nie są typowe i nabierają indywidualnego charakteru. Nazwa Quotel także stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Powstała z połączenia dwóch słów: angielskiego quote (cytat) – stąd wspomniane wcześniej napisy na ścianach, oraz słowa hotel. Projektanci z pracowni mode:lina chcieli stworzyć wnętrze spełniające wymogi hotelowe, ale za razem będące miejscem przypominającym domową atmosferę i swobodę.

>>Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu

Architekci z mode:liny zaznaczają, że dzięki umiejętnemu połączeniu standardowych, katalogowych elementów z IKEI, można je łatwo wymieniać. Połączenie ich z elementami tworzonymi na zamówienie pozwoliło zaaranżować niedrogie wnętrze, tworząc odporny na eksploatacje design.

Dzięki opisanym wyżej założeniom powstało miejsce o domowej atmosferze, które za razem przyciąga uwagę. Wnętrze jest wyjątkowe i nowoczesne, ale zachwyca swoją prostotą i indywidualnością. Chcielibyście zamieszkać w takim Quotelu?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Mode:lina - materiały prasowe, modelina-architekci.com
Data publikacji: 21.06.2012 14:44

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.