archirama.pl

Rem Koolhaas projektuje dla Prady, czyli stararchitekt i moda

Biuro architektoniczne Rema Koolhaasa AMO zaprojektowało otoczony wodą wybieg dla domu mody Prada

Nowa kolekcja Prady, Rem Koolhaas projektuje architekturę wnętrz

 Rem Koolhaas z biurem projektowym AMO przygotował architekturę wnętrz - scenografię pokazu, który odbył się pod koniec czerwca 2014 w Mediolanie 

Fot: http://www.oma.eu/oma

Architektura wnętrz i moda

Prezentacja nowej kolekcji to dla domu mody wielkie wydarzenie.  Najważniejsi projektanci dbają o odpowiednią oprawę, zmieniając pokaz krawiectwa w spektakl. Przygotowując kolekcję wiosna - lato 2015 dom mody Prada zaprosił do współpracy Rema Koolhaasa.

Stararchitekt i kurator Biennale Architektury w Wenecji 2014 przyjął propozycję.
Przestrzeń, która powstała w wyniku tego zamówienia, to według samego Koolhaasa połączenie jaskini, wnętrza statku wycieczkowego, basenu... Można też przywoływać skojarzenia z podziemnymi cysternami Konstantynopola, albo architekturą Wenecji. W każdym razie, to architektura wnętrz, która musi być efektowna. Przez basen wypełniony ciemnoniebieską wodą prowadzi pomost. Wybieg dla modelek wydaje się unosić nad wodą, obramiony rzędami świateł i białymi arkadami. Publiczność ukryta jest w cieniu widowni, podświetlona ścieżka w kolorze ochry przyciąga wzrok.  
To już kolejna praca Koolhaasa wykonana dla Prady. Biuro projektowe AMO współpracuje z domem mody od lat, projektując m.in. meble i pawilon ekspozycyjny.

Autor: KZ
Zdjęcia: http://www.oma.eu/oma
Data publikacji: 11.07.2014 13:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.