archirama.pl

Salon fryzjerski „R” w Belgii – styl industrialny podbija świat

Stylista fryzur Enzo Riggio od 20 lat z powodzeniem prowadzi działalność fryzjerską w belgijskim mieście Genk. Kiedy powstawało tu nowe centrum handlowe, właściciel zakładu fryzjerskiego dostał możliwość przeniesienia. W galerii powstał dla niego nowoczesny salon z architekturą wnętrz w stylu industrialnym

Salon fryzjerski „R” w Belgii w stylu industrialnym

Salon fryzjerski „R” w Belgii w stylu industrialnym

Fot: Creneau International

Enzo Riggio to legendarna postać, która od 20 lat utrzymuje się na fryzjerskim rynku belgijskim. Nowe miejsce pracy fryzjera, zlokalizowane w galerii handlowej, otrzymało nazwę R Hair Salon. Autorem projektu została pracownia Creneau International.

Elementem wyjściowym był prosty design nowoczesnej typografii – litera „R”. Tak powstało logo i cały, pocięty w biało-czarne paski, branding salonu fryzjerskiego. Paski przeniosły się także do architektury wnętrz salonu. Pokrywają one podłogę, sufit i część ścian pomieszczenia z fotelami do mycia głów. Nad nimi zawieszone zostały modne żarówki bez klosza.

Architektura wnętrz salonu fryzjerskiego utrzymana jest w czarno-białej tonacji z elementami drewna, szarości. Jest to mówiąc najprosciej - styl industrialny. Materiał, który obok pasków zdobi większość podłóg i ścian przypomina beton architektoniczny. Momentami zamienia się on w ścianę z białych płytek ceramicznych. Jest to mówiąc najprosciej - styl industrialny.Można go dostrzec już przy recepcji, gdzie znajdują się wysokie krzesła – tzw. hokery. To miejsce podkreślone jest również kolorem – podłoga wykonana jest z desek, zaś meble np. sofa z jasnobrązowej skóry.

Stanowiska fryzjerskie, które zlokalizowano na środku pomieszczenia oddzielone są od siebie czarnymi ramami. Nad nimi zawieszony jest ważny element całego wystroju salonu  - kompozycja z okrągłych luster. Zwierciadła stanowią nie tylko ozdobę, ale również symbol zawodu fryzjera. Dwa stanowiska zlokalizowano również na prawej ścianie salonu. Znajdujące się tam ogromne lustra fryzjerskie zostały zawieszone na skórzanych pasach. Na ścianie obok, znajduje się wielki cennik usług fryzjerskich.

Najbardziej interesującym elementem wyposażenia wnętrz R – Hair Salon są wielkie, białe drzwi przesuwne. Wkomponowane zostały w przeszklenie oddzielające salon od holu głównego galerii. Zbudowane zostały ze wzoru połączonych ze sobą par otwartych nożyczek fryzjerskich. W efekcie powstała industrialna siatka, która idealnie dopełnia styl industrialny salonu.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: Creneau International
Data publikacji: 30.01.2015 12:36

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.