archirama.pl

Schody dobrze oświetlone – nowatorskie, lustrzane oprawy LED

Urządzając wnętrza warto pomyśleć nie tylko o zainstalowaniu odpowiednich lamp w pomieszczeniach, ale także o dodatkowym oświetleniu schodów i ciągów komunikacyjnych. Doskonałym rozwiązaniem są oprawy oświetleniowe LED Fortune Britop LIGHTING, które wyróżna wystarczająco gruba tafla lustra i piaskowany centralny element. Odbite światło daje niesamowity efekt – błyszczy wytwarzając jednocześnie subtelne refleksy. 

Schody dobrze oświetlone

Britop LIGHTING

Wykonane z lustra oprawy oświetleniowe LED Fortune to pierwsze i jak dotąd jedyne w Polsce tego typu produkty, które mogą być wykorzystane w ciągach komunikacyjnych i schodach. Zastosowana technologia pozwala na wykorzystanie tego oświetlenia również w przypadku schodów drewnianych. Chcąc zapewnić trwałość szklanych elementów, producent zastosował 4-milimetrową grubość tafli przy wymiarach głównego elementu 75 x 75 mm. Lustro używane do produkcji LED Fortune wykonywane jest we Włoszech z najwyższej jakości szkła SAINT GOBAIN i w Belgii AGC. Uzyskano w ten sposób czystej, niezmiennej jakości odbicie oraz zachowanie naturalnych i żywych kolorów. Lustro dyskretnie błyszczy w wyniku załamania w nim strumienia światła, co pozwala uzyskać niepowtarzalne refleksy. Rodzaj i parametry użytego w oprawie materiału gwarantują niezmienność wyglądu w trakcie użytkowania. Dzięki temu mamy też pewność, że oprawa nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu.

Centralny element oprawy LED Fortune przez który wydobywa się strumień światła, może mieć kształt kwadratu w wersji Square bądź koła – Round. Powstaje on poprzez zmatowienie metodą piaskowania tylnej części lustra. Od strony zewnętrznej powierzchnia oprawy jest idealnie gładka. Takie rozwiązanie sprawia, że wydobywające się światło jest wyjątkowo miękkie i delikatne. Oprawa Fortune jest również delikatnie podświetlona wokół swojej krawędzi. Efekt ten możliwy był do uzyskania dzięki jej fazowanemu brzegowi. Daje to dodatkowo miękki, rozproszony strumień światła na powierzchni ściany lub schodów, do której zamocowana jest oprawa.

Decydując się na zakup opraw Fortune klient ma do wyboru 2 opcje zasilnia: 230 V oraz 12 V. W przypadku wersji 12 V producent dodatkowo oferuje miniaturowy, okrągły zasilacz najwyższej jakości, mieszczący się w puszce elektrotechnicznej o średnicy 60 mm. Występuje on w dwóch wersjach – 10 W i 15 W. W celu zachowania trwałości oprawy i gwarancji zaleca stosowanie oryginalnych zasilaczy. Oprawy Fortune mają zintegrowane źródła światła LED i udziela się na nie gwarancji nawet do 30 tysięcy godzin.

Aby zachować gwarancję, wymiana źródła światła może odbyć się tylko przez serwis producenta.

Standardowo, LED Fortune dostępne są w dwóch rodzajach temperatur barwowych – ciepłej i zimniej, ale na życzenie (np. w przypadku projektów hotelowych czy restauracyjnych) producent może wykonać je także w innych kolorach (np. czerwony, zielony, niebieski, lub biały o pożądanej temperaturze barwowej światła). Jest to możlwie dzięki temu, że oprawy te w całości produkowane są w Polsce.

 

BIO:

Firma BRITOP Lighting (www.britoplighting.pl), mająca swoją siedzibie w Bierawie, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji oświetlenia stworzonego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Profesjonalne zaplecze projektowe oraz zespół specjalistów, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą swojej pracy, pozwalają jej kreować trendy w branży oświetleniowej. Produkty tej marki łączą w sobie najwyższą jakość i modny design, a przez to zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Data publikacji: 18.12.2017 15:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.