archirama.pl

Sklep obuwniczy w Starym Browarze. Architektura wnętrz od mode: lina

Architektura wnętrz poznańskiego sklepu: minimum środków, efektowna przestrzeń

Architektura wnętrz od mode: lina architekci, sklep RunColors

RunColors, Stary Browar w Poznaniu, projekt mode: lina architekci

Fot: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci

Wnętrza polskich sklepów z obuwiem często sprawiają wrażenie przestrzeni anonimowych, żeby nie powiedzieć – nijakich. Zaprojektowany przez pracownię mode:lina architekci salon RunColors na szczęście unika schematu.

W wielu projektach poznańska pracownia architektoniczna operuje minimalnymi środkami, a równocześnie uzyskuje wyrazisty efekt.
Dotyczy to też sklepu obuwniczego w Starym Browarze. Wnętrze jest jednolicie szare, od instalacji na suficie po wykładzinę. Na grafitowym tle dobrze wyglądają kolorowe bryły sportowych butów.
We wnętrzu sklepu znalazły się pomalowane na czarno meble. Tradycyjne formy odświeżono monochromatycznym wykończeniem. Bryły wygodnych mebli są masywne, ciężkie. Lekki jest za to główny motyw, decydujący o wyglądzie lokalu.  

Architekci wykorzystali charakterystyczny logotyp RunColors ze stylizowanymi sznurówkami. Sznurowadła w projekcie mode: lina zmieniły się, nomen omen, w linki przecinające pomieszczenie. „Sznurówki” w kolorach tęczy biegną między półkami, załamują się jak w pryzmacie, odbijają w lustrach. Według projektantów, układ linek nawiązuje do szybkiego ruchu biegacza. Kolorowe pasma kontrastują z monochromatycznym wnętrzem, nadając mu rozpoznawalny charakter.

Run Colors
Stary Browar, Poznań
Projekt: mode:lina architekci; Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Agnieszka Owsiany
powierzchnia: 110 m kw

Autor: KZ
Zdjęcia: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci
Data publikacji: 13.01.2015 13:32

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.