archirama.pl

Stararchitekt Kengo Kuma projektuje wielofunkcyjną bryłę z warstw sklejki. Stoliki, blaty, siedziska i przestrzeń wystawiennicza w jednym!

Tylko jeden materiał, właściwie jeden mebel, a tyle funkcji! Na pomysł sklejenia ze sobą warstw płyt wpadł Kengo Kuma. Stararchitekt słynący głównie z projektowania brył budynków zajmuje się także architekturą wnętrz.  Oczywiście - z powodzeniem

Model

Model

Punkt informacyjny i kawiarnia Shun Shoku Lounge w Osace to przestrzeń wielofunkcyjna należąca do firmy Gurunavi - przewodnika po restauracjach w Japonii. Stararchitekt Kengo Kuma zaprojektował architekturę wnętrz dla nowopowstałego obiektu, który reprezentuje Gurunavi. Powierzchnia to 82 mkw.


Architektura wnętrz jak model topograficzny

Obie przestrzenie zostały zaprojektowane przy użyciu tego samego języka architektonicznego. Sklejone ze sobą płyty ze sklejki funkcjonują jako meble. Drewniane płyty są ułożone od podłogi do sufitu. Zarówno stoliki, jak i miejsca siedzące powstały w wyniku zabawy formą.

Warstwy otaczają krawędzie pomieszczenia i rozszerzają się na różnych wysokościach, tworząc całkowite wyposażenie wnętrza: przestrzeń wystawienniczą, regały, stoły, biurko i siedzenia. Bryła jest zamknięta szklanymi ścianami.

Ułożyliśmy kawałki drewna w sposób, który przypomina model topograficzny. Różnego rodzaju produty związane z żywnością prezentują się na powstałych blatach – mówi stararchitekt, Kengo Kuma.


Idea warstwowania powstała jednak nieco wcześniej. Podobny efekt do przedstawionego powyżej Kengo Kuma otrzymał tworząc projekt muzeum Dundee V & A. W tamtym obiekcie stararchitekt użył pomysłu z zastosowaniem warstw do koncepcji całej bryły obiektu.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 17.04.2014 13:52

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.