archirama.pl

Starbucks Reserve we Wrocławiu. Zobacz wnętrze nowego Starbucksa na wrocławskim Rynku

We Wrocławiu została otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks Reserve w Polsce. Wrocławski Starbucks Reserve Jest to trzecie po Amsterdamie i Moskwie tego typu miejsce w Europie kontynentalnej. Starbucks Reserve różni się od tradycyjnych kawiarni tej sieci nie tylko ofertą, ale wnętrzem. Zobacz wnętrza nowego Starbucksa we Wrocławiu.

Wnętrza Starbucks Reserve we Wrocławiu

Wnętrza Starbucks Reserve we Wrocławiu to połączenie stylu kolonialnego z nowoczesnym. 

Fot: Starbucks

Nowy Starbucks Reserve znajduje się w pobliżu wrocławskiego rynku, w miejscu gdzie mieściła się zabytkowa, XIX-wieczna kamienica „Jęczmienny Narożnik”. W latach 1897-1919 na parterze budynku działała Piwiarnia Strzelińska, bardzo popularne wśród mieszkańców Wrocławia miejsce spotkań. Kawiarnia zajmuje powierzchnię 187 m2 , składa się z dwóch pomieszczeń i oferuje 41 miejsc siedzących. Projekt wnętrza Starbucks Reserve z jednej strony nawiązuje do kolonialnych sklepów z kawą, herbatą i przyprawami, a z drugiej jest nowoczesny i uwzględniający lokalny koloryt.

Wnętrza i styl lat 50

Podobnie został urządzony nowy lokal Starbucks Reserve we Wrocławiu. Utrzymane w stylu lat 50-tych witryny zapewniają dostateczne doświetlenie pomieszczeń, a także świetny widok na rynek. Transparentna konstrukcja wsporcza witryn oraz odpowiednio dobrane ramy o charakterze przemysłowym wzmacniają poczucie ciągłości przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz kawiarni. Wejście od ulicy Oławskiej zostało wyeksponowane poprzez okładzinę z metalu wykonaną przy użyciu tradycyjnych metod metalurgicznych. Dzięki temu elewacja idealnie komponuje się z otoczeniem.

>>Futurystyczna restauracja w Łodzi – aranżacja wnętrz z ciętej sklejki

Wysokość pomieszczeń została podkreślona przez zlokalizowane za barem, sięgające sufitu szafki w stylu kupieckim, wykonane z oryginalnych masywnych elementów dębowych oraz dodatkową szklaną ściankę. Zastosowanie metalowych ram okiennych i odsłoniętych metalowych kanałów wentylacyjnych nadaje wnętrzu nieco industrialny charakter, wnosząc do niego akcent modernistyczny. W sali wypoczynkowej, pomiędzy wyeksponowanymi, oryginalnymi kolumnami z surowego betonu, znajduje się długi stół przeznaczony dla gości, którzy będą chcieli spędzać czas w kawiarni w większym gronie.

Jego blat został wykonany z elementów odzyskanych z ręcznie malowanych skrzyń śląskich z przełomu XIX i XX wieku, które były przeznaczone na zniszczenie. W sali tej znajduje się też kominek, przy którym można odpocząć w wyjątkowo przytulnej atmosferze. Klienci mogą delektować się swoją ulubioną kawą, siedząc w wygodnych fotelach w stylu z lat 50-tych i 60-tych. Szczególną uwagę warto zwrócić na słynne krzesła Diamond Chairs zaprojektowane przez włoskiego projektanta Harry’ego Bertoia oraz krzesła znanych amerykańskich projektantów, Charlesa i Ray Eamesów. Na ścianach kawiarni znajdują się informacje o regionach uprawy kawy oraz stopniach jej palenia namalowane ręcznie przez lokalnego artystę.

>>Kawiarnia jak magazyn sztuki - nowe wnętrza Muzeum Sztuki w Łodzi

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Starbucks
Data publikacji: 8.06.2012 13:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.