Wnętrza
WNĘTRZA

Sztuka, industrial i ekologia – poznajcie wnętrza pracowni Tremend

  • Komentarze

Wnętrza pracowni Tremend

Wnętrza pracowni Tremend

  • Wnętrza pracowni Tremend
  • Wnętrza pracowni Tremend
  • Wnętrza pracowni Tremend
  • Wnętrza pracowni Tremend
  • Wnętrza pracowni Tremend

Biuro firmy Tremend to wizualny wyznacznik marki, która od wielu lat projektuje wnętrza hoteli i przestrzeni publicznych oraz z sukcesami zarządza inwestycjami budowlanymi nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Zapraszamy do odwiedzenia z nami tego wyjątkowego miejsca.

Architekci, których pasją i jednocześnie pracą jest projektowanie wnętrz, także i tym razem podeszli niezwykle kreatywnie do zaaranżowania przestrzeni. Fakt ten nikogo nie dziwi, bo design wpisany jest przecież w ich życie niemal od zawsze. Motywem przewodnim wnętrz nowego biura Tremend, który pojawia się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Nie dominuje on nad całością, a jedynie akcentuje swą obecność i spaja cały projekt w jedną kompozycję.

Wnętrza warszawskiej siedziby powstały w wyniku połączenia stylu industrialnego i nurtu architektury ekologicznej z elementami sztuki i wysmakowanego designu. Architekci zręcznie wykorzystali fakt, że niektóre ściany w pomieszczeniach, w których mieści się biuro, pokryto jedynie betonem, a inne były z surowych cegieł. Uznali, że może to być atutem i jednocześnie doskonałą bazą projektu. Cegły zostały więc pokryte jasną farbą. Surowy beton pozostał między innymi na ścianach i suficie w recepcji oraz na filarach przedzielających miejsce wspólnej pracy zespołu. Reszta powierzchni utrzymana jest także w odcieniach szarości o różnych gradientach. Niektóre fragmenty ścian, dla wzmocnienia efektu pokryto ciemną tapetą. Motywy industrialne to także widoczne kable, czarna stalowa ślusarka i lampy – niczym przeniesione wprost ze starej fabryki. Jeden ze stołów powstał na bazie nóg od starej maszyny do szycia, która została przywieziona z Łodzi.

Tę surowość skutecznie przełamuje wszechobecna roślinność. Znajdziemy ją tuż przy recepcji jako imponujący fragment ściany z mchu, wiszące w szklanych naczyniach kompozycje z kaktusów i rośliny „zamknięte” w wielkich słojach. Zielone akcenty świetnie prezentują się też w towarzystwie masywnego fotela marki BoConcept - eyecachera w modnym odcieniu chabru, tworząc reprezentacyjną, a zarazem przyjazną strefę już na wejściu. Wnętrze ociepla także miedź oraz jasne, naturalne drewno. Wykorzystano je między innymi jako masywne blaty stołów, elementy regałów na książki, fragmenty ścian, a także sufitów.

– Poprzez minimalistyczne użycie materiałów, wprowadzenie drewna i zieleni do wnętrz, zrobiliśmy ukłon w stronę architektury ekologicznej – wyjaśnia Magdalena Fedorowicz-Boule z Tremend.

Dużo jest tu także szkła – sale konferencyjne i miejsca spotkań podzielono ścianami wykonanymi z jego dużych tafli. Szklane są także drzwi prowadzące do pomieszczeń, w których pracują poszczególne zespoły firmy Tremend. Projektanci zaaranżowali także miejsca do pracy wspólnej – oddzielone od pozostałej częci pomieszczenia specjalnymi dividerami w postaci biblioteczek, wypełnionych książkami z fachową literaturą lub szklanych naczyń z zielenią.

– W głównej sali – konferencyjnej znajduje się duży drewniany stół, przy którym pracujemy, przyjmujemy gości i wspólnie spożywamy obiady piątkowe – podkreśla Jarosław Gwóźdź, wiceprezes Tremend.

W takim miejscu nie mogło zabraknąć także innych mebli i dodatków, które świadczą o wysmakowanym guście właścicieli firmy. Wygodne, a jednocześnie wyróżniające się niepowtarzalnym designem fotele oraz zwracające uwagę prostymi, a jednocześnie wyjątkowymi kształtami lampy dodają wnętrzu charakteru. Ten podkreślają także elementy sztuki, których nie mogło tu zabraknąć – malowidła na ścianach i czarno-białe zdjęcia nawiązują do różnych wątków architektonicznych. Pojawiają się więc ikony architektury, takie jak Ludwig Mies van der Rohe czy Le Corbusier. Jak zaznacza właścicielka firmy, Magdalena Fedorowicz-Boule, każdy element wnętrza pracowni Tremend jest starannie przemyślany i spełnia bardzo konkretną, przypisaną mu rolę. – Fotele w kolorze białym przeszywane są niebieską nitką, która jest akcentem kolorystycznym nawiązującym do motywu przewodniego – niebieskich grafik na ścianach, które po złożeniu razem tworzą jeden wielki obraz, mimo że znajdują się w różnych pomieszczeniach.

Więcej projektów firmy Tremend można znaleźć na ich stronie www.tremend.pl.

przeczytaj rowniez
  • Nowoczesny design i magia lokalnych legend: ibis Styles Lublin Stare Miasto
    Nowoczesny design i magia lokalnych legend: ibis Styles Lublin Stare Miasto

    Marka ibis Styles jest znana z unikalnego i oryginalnego designu. Hotele te wyróżniają się starannie dobranymi detalami, które łączą kreatywność i wyjątkowy storytelling. Obiekt w Lublinie zaprasza gości do zapoznania się z najsłynniejszymi lubelskimi legendami, które stały się motywem przewodnim nowego hotelu. więcej

  • Apartament w stylu soft loft
    Apartament w stylu soft loft

    W latach sześćdziesiątych opuszczone fabryki stanowiły centrum życia bohemy artystycznej. Z racji, że ich mieszkańcy nie mieli zazwyczaj środków na urządzenie tak ogromnych przestrzeni, często pozostawiali postindustrialne budynki w nienaruszonym stanie. Tak właśnie narodziła się moda na lofty, która inspiruje wielu architektów do kreowania oryginalnych wnętrz. Apartament w Nowych Bielicach, zaaranżowany przez Sandrę Białkowską z pracowni Dobry Układ, jest tego doskonałym przykładem. więcej

  •  Tremend z nagrodzony
    Tremend z nagrodzony

    Realizacja architektów z Tremend: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie została doceniona przez jury International European Property Awards w kategorii Hotel Interior. To kolejny sukces hotelu – projekt ma też na swoim koncie nagrodę Silver A’ Design Award and Competition. więcej

  • Tulip Residences zadebiutuje w Polsce
    Tulip Residences zadebiutuje w Polsce

    Na warszawskiej Pradze, przy ul. Targowej stanie pierwszy w Polsce obiekt pod marką Tulip Residences. Realizacja powstaje w oparciu o umowę franczyzy zawartą między WIK Capital a siecią Louvre Hotels Group. Inwestorem jest firma Wawa Novum – warszawski deweloper. Za projekt wnętrz odpowiadają architekci z pracowni Tremend. więcej

Data publikacji: 11.04.2018 09:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.