archirama.pl

Targi designu w Mediolanie i Przemysław Mac Stopa

Psychodeliczna fototapeta, pełne energii wzory. W salonie prasowym targów designu działał Przemysław Mac Stopa, laureat Red Dot Awards 2015

Architektura wnętrz i psychodeliczny kolor

Waves of Creativity. Projekt - Przemysław Mac Stopa 

Fot: Grupa Advertis

Targi designu w Mediolanie

Mediolan od lat cieszy się pozycją stolicy włoskiego wzornictwa, mody i sztuki użytkowej. Jedną z ważniejszych imprez branżowych odbywających się w stolicy Lombardii są  targi meblarskie Salone del Mobile Milano i Mediolański Tydzień Projektowy. Od 1990 targom towarzyszy FuoriSalone, wydarzenie organizowane przez magazyn Interni. Poza halami targów, w zabytkowych przestrzeniach publicznych odbywają się spotkania i konferencje, zaś na placach i w budynkach pojawiają się instalacje artystyczne i efemeryczne showroomy.

Energia designu

W 2015 roku targi trwają od 13 kwietnia do 30 maja 2015. Ich hasło przewodnie brzmi „Energy for Creativity" (Energia dla kreatywności).
W tegorocznej edycji, po raz kolejny biorą udział stararchitekci i gwiazdy designu, między innymi Philippe Starck, Daniel Libeskind, Antonio Citterio oraz Alessandro Mendini.
Inauguracja targów odbyła się w salonie prasowym Interni. Architektura wnętrz salonu to kolejna praca Przemysława Maca Stopy. O polskim projektancie pisaliśmy niedawno w związku z Red Dot Awards 2015 – jury konkursu doceniło krzesło Pelikan firmy Profim oraz trójwymiarową grafika  na szkle Hybrid Collection.

Kolor rządzi architekturą wnętrz

Sam projektant mówi o realizacji: Instalacja salonu  prasowego oparta jest na mojej fascynacji kolorem, geometrią i trójwymiarowością. Przez parę ostatnich lat eksperymentowałem tworząc projekty przestrzennych wzorów wykończeń posadzek, tkanin oraz mebli. Postanowiłem wykorzystać te doświadczenia projektując niekonwencjonalne wnętrze, tak aby emanowało ono trójwymiarową, kolorową i kreatywną energią (...) Specjalnie na potrzeby salonu zaprojektowałem dla BOLON  wzór płytek  podłogowych oparty o  kształt rombu  oraz kolekcje modularnych stołów (..). Dodatkowo opracowałem projekt grafiki Waves of Creativity, który został wdrożony do produkcji tapicerek na krzesła,  pufy oraz w postaci  fototapet wykańczających  wszystkie  ściany.
Wiele elementów architektury wnętrz przygotowały polskie firmy, w tym znana m.in. z realizacji eksponatów do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin warszawska Grupa Advertis. Firma zajęła się między innymi wykonaniem psychodelicznej fototapety Przemysława Maca Stopy. Wzór Waves of Creativity  pokrywa ściany salonu. Wnętrze wydaje się pulsować, wypełnione pasmami nasyconych kolorów.

Przemysław Mac Stopa 


Z wykształcenia architekt, absolwent Wydziału Architektury  Politechniki Krakowskiej, z powołania designer.  Od początku lat 90. XX wieku  pracował w nowojorskim The Custom Shop, projektując architekturę wnętrz i meble do sklepów z męskimi ubraniami. W połowie  dekady zaczął w Warszawie projektować wnętrza dla międzynarodowych korporacji. Założyciel pracowni projektowej Massive Design wyspecjalizowanej w projektowaniu wnętrz biurowych i wnętrz użyteczności publicznej. Jego  pasją jest projektowanie wzornictwa przemysłowego. Od kilku lat  współpracuje z wieloma producentami mebli,  wykładzin podłogowych, i innych materiałów wykończeniowych takimi jak firmy włoskie - Tonon, Italcementi, Casali, Mosaico Digitale, Laminam, Cassamania, w USA Mohawk Group, DuPont. Ponadto, Mac współpracuje projektowo z Bolon, Saint-Gobain, Samsung Chemical oraz z firmami Polskimi między innymi Nowy Styl, Profim, Mikomax oraz Acrea.  Autor: Krzysztof Zięba, na podstawie materiałów prasowych Grupy Advertis
Zdjęcia: Grupa Advertis, Massive Design, materiały prasowe
Data publikacji: 17.04.2015 14:22

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.