archirama.pl

Włoski design: lampy Cangini&Tucci

Cangini&Tucci, włoska marka, której założyciel postanowił połączyć współczesny design i  tradycyjne rzemiosło, świętuje pięćdziesięciolecie.

Włoski design: bryła lampy Devil od Cangini&Tucci

Lampa Devil - bryła z charakterystycznymi "rogami", chromowany metal i różnokolorowe szkło. Średnica różnych wariantów tej lampy mieści się w przedziale 70-105 cm

Fot: materiały prasowe Luminosfera

Włoskie szkło przez wieki nie miało sobie równych. Luksusowe naczynia, lustra, kolorowe paciorki były najważniejszymi towarami eksportowymi Wenecji. Do wielkiej przeszłości nawiązują także współcześni projektanci. Założona w 1965 roku firma Gino Luigi Canginiego jest jedną z marek sięgających do tradycji włoskiego designu. Założyciel marki Cangini&Tucci podkreśla, że szklane wyroby zachowują jakość kojarzoną z pracami dawnych rzemieślników. W rękach tych magików szkło przyjmuje dowolne formy, kształtowane z łatwością w lekkie, delikatne bryły, kręte linie, drobne detale. Ręczna praca oznacza, że każdy z wyrobów jest minimalnie różny od pozostałych egzemplarzy.
W galerii przedstawiamy kilka zdjęć, przypominających klasyczne metody obróbki szkła i przedmioty, które powstają w wytwórni Cangini&Tucci obecnie.
W początkowej fazie rozwoju firma tworzyła głównie projekty elementów wyposażenia domu i mebli. Stopniowo oferta firmy poszerzała się. W roku 2001 pojawił się w niej pierwszy żyrandol Cangini&Tucci. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne modele, od stylizowanych na barokowe, historyzujących form, po lekkie „krople” z cienkiego bezbarwnego szkła.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 9.02.2015 14:15

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.