archirama.pl

Wnętrza biurowe. Zobacz jak urządzić biuro w stylu garażu

Jak zaadaptować starą halę i urządzić w niej stylowe biuro? Architekci z pracowni Ultra Architects stworzyli biuro w stylu garażu. Ich projekt to połączenie nowoczesnej powierzchni biurowej z industrialnym klimatem fabrycznej hali.

Wnętrza biur. Biuro garaż

Jak urządzić biuro? Zobacz biuro w stylu garażu

Fot: Jeremi Buczkowski

Po pierwsze, zamiast burzyć istniejącą halę, i stawiać nowy budynek (być może o lepszych parametrach technicznych, bardziej dopracowanej funkcji, i atrakcyjniejszych elewacjach), postanowiliśmy zaadaptować istniejący obiekt do nowych celów. Według nas jest to ruch, dużo bardziej uzasadniony, i ekonomicznie, i ekologicznie.

Po drugie, chcieliśmy żeby projektowany obiekt, w części przeznaczonej dla inwestora ( ¼ obiektu, reszta to standardowa powierzchnia na wynajem), w jakiś ciekawy sposób był z nim powiązany. Podczas pracy, nieoczekiwanie okazało się, że inspirujące stało się, nie to czym zajmuje się firma inwestora, ale to co go fascynuje w czasie wolnym. Właściciel obiektu jest fanem motoryzacji, kupuje i własnoręcznie remontuje stare samochody. Właśnie to hobby stało się pretekstem, dla stworzenia przestrzeni, która jest połączeniem miejsca do pracy, z miejscem do wypoczynku.

>>Biuro inspiruje! Zaglądamy do wnętrz Facebooka, Google i nie tylko

Każde pomieszczenie biura otwiera się na halę garażową, ze stanowiskami parkingowymi dla ulubionych modeli. Nie jest to tylko garaż z eksponatami do oglądania, ale też rodzaj warsztatu, z podnośnikiem, z szafkami na narzędzia i części, z systemem odprowadzania spalin itd. Gdy zrodził się ten pomysł, estetyka stała się oczywista, budynek ma wyglądać jak przestrzeni techniczna, garażowa, czy parkingowa.

Grafika wnętrza rozlała się na frontową elewacje obiektu. Żółto grafitowe skośne pasy, porządkują elewację , i zapowiadają to co ma zdarzyć się wewnątrz. Na zewnątrz budynek zyskała dodatkowo żelbetowy daszek, który spina wszystkie wejścia do budynku, i pozwala przemieszczać się pomiędzy częściami obiektu w komfortowy sposób, nawet w czasie deszczu. W połowie przechodzi on w kwietnik z ławką. Reszta zadania polegała na, zaprojektowaniu części wspólnej dla powierzchni na wynajem, i precyzyjnego ustawieniu instalacji, tak żeby tą powierzchnię (około 600m2), można było logicznie dzielić, lub pozostawić otwartą.

>>Wnętrza: Co można zrobić z call center? Zobacz wnętrze zaprojektowane przez biuro Małeccy

Autor: Tomasz Wojciechowski na podstawie materiałów Ultra Architects
Zdjęcia: Jeremi Buczkowski
Data publikacji: 30.05.2012 15:36

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.