archirama.pl

Wnętrza domów i wnętrza mieszkań. Czy sztukateria nadal jest modna? Zobacz zdjęcia.

Architektura wnętrz z elementami dekoracyjnymi takimi jak sztukaterie znów jest modna. Sztukateria wzbogaci aranżacje zarówno wnętrz mieszkań jak i wnętrz domów i sprawi, że przestrzeń zyska stylową i elegancką aranżację. Zobaczcie przykłady sztukaterii. Galeria zdjęć.

Wnętrza domów i wnętrza mieszkań. Czy sztukateria nadal jest modna? Zobacz zdjęcia.
Fot: Marcin Czechowicz

Sztukateria często kojarzona z wnętrzami pałacowymi zdobywa coraz więcej zwolenników oraz na nowo powraca zarówno we wnętrzach mieszkań jak i wnętrzach domów. Sztukateria architekturze wnętrz to pomysł na połączenie tradycji z nowoczesnością. Zarówno małe wnętrza jak i nowoczesne wnętrza ozdobione takimi elementami zyskują eklektyczny i oryginalny styl, a także poszerzają paletę możliwości projektowych w architekturze wnętrz.

Wnętrza mieszkań i wnętrza domów – jak w architekturze wnętrz prezentuje się sztukateria

Sztukaterią można w prosty i szybki sposób odświeżyć architekturę wnętrza. Jest elementem dekoracyjnym ścian i sufitów i pasuje zarówno do stylizacji klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz z nutą ekstrawagancji. Sztukateria w architekturze nadaje się do ozdabiania ściany (kolumny, listwy ścienne), sufitów ( listwy sufitowe, rozety, gzymsy), drzwi (pilastry). We wnętrzach domów iwnętrzach mieszkań sztukaterią można także zastąpić zwykłe listwy przypodłogowe z MDF listwami w różnych ozdobnych kształtach, wzorach, a nawet wygięciach (sztukateria gięta FLEX). Dzięki temu sztukateria pozwala na wykończenie nietypowych elementów architektury wnętrz takich jak łuki czy kolumny. Umiejętne zastosowanie sztukaterii we wnętrzach mieszkań i wnętrzach domów może stworzyć efekt głębi pomieszczenia i tym samym optycznie je powiększyć (np. montując sztukaterie w kształcie ozdobnych listew w poziomie) bądź  dodać wysokości wnętrzu poprzez kolumny czy pilastry.

Architektura wnętrz, rodzaje sztukaterii do wnętrz mieszkań i wnętrz domów

Obecnie w architekturze wnętrz dostępne są różne rodzaje sztukaterii, które można montować we wnętrzach mieszkań i wnętrzach domów. Sztukateria gipsowa jest ciężka ale równocześnie bardzo delikatna i krucha. Do montażu tego typu dekoracji potrzeba jest wykwalifikowana ekipa remontowa. Sztukateria poliuretanowa to obecnie najpopularniejszy typ dekoracji. Jest bardzo lekka, odporna na uderzenia, wilgoć, zmywanie,  nie obciąża naszych konstrukcji mieszkalnych, a także łatwa w montażu. Sztukateria poliuretanowa jest elastyczna i dopasowuje się do nierównych ścian - pomalowanie gotowych elementów pozwala na niemal idealne zamaskowanie nierówności ścian, a łączenia między listwami są praktycznie niewidoczne.  Sztukateria styropianowa to lekka, nietoksyczna i łatwa w montażu ozdoba ze styropianu. Można ją malować na dowolne kolory, po wyschnięciu kleju, którym ją przymocowano. Dekoracje na powierzchni styropianu nie są  jednak tak wyraźne, jak w przypadku pozostałych rodzajów sztukaterii.

Co myślicie o sztukaterii w architekturze wnętrz?Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk
Data publikacji: 23.01.2013 13:28

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.