archirama.pl

Wnętrza: styl nowoczesny dla 4-osobowej rodziny. Architektura wnętrz. Jak architektki z pracowni Forma Alternatywa przeprojektowały mieszkanie

Architektura wnętrza o powierzchni 55 mkw planowana początkowo dla młodego małżeństwa niespodziewanie musiała zamienić się w przestrzeń dla czworga. Architektki stworzyły nowoczesne wnętrza, pełne zakamarków i sprytnych rozwiązań. Zobaczcie styl nowoczesny mieszkania projektu Forma Alternatywa

Architektura wnętrz. Styl nowoczesny na czteroosobowej rodziny. Zobaczcie jak architektki z pracowni  Forma Alternatywa przeprojektowały mieszkanie
Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrza o powierzchni 55 mkw. to przestrzeń idealna dla pary. Pozwala na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza, którym znajdzie się wszystko to, czego potrzebują mieszkańcy. Kiedy jednak nieoczekiwanie pojawiają się bliźnięta wtedy mieszkanie musi być dostosowane na małych lokatorów. Architektki w pracowni Forma Alternatywa tak przearanżowały architekturę wnętrza, aby z lokum dla pary stało się miejscem dla rodziny z dwójką małych dzieci. Wnętrza dla 4-osobowej rodziny: zdjęcia mieszkania.

Architektura wnętrza – nowoczesne wnętrza dla czworga

Młode małżeństwo, które kupiło mieszkanie o powierzchni 55 mkw planowało potraktować je jako przejściowe lokum przed powiększeniem rodziny. Jednak tuż przed rozpoczęciem projektowania architektury wnętrza dowiedzieli się, że nie będą w nim mieszkać od razu w czwórkę. Architektki z pracowni Forma Alternatywa zaprojektowany nowoczesne wnętrze, tak aby czterososbowa rodzina mogła mieszkać wygodnie.

Architektura wnętrza ukryte elementy w nowoczesnym wnętrzu

Architektki w pracowni Forma Alternatywa zdecydowały się stworzyć nowoczesne wnętrze w taki sposób aby jak najwięcej elementów architektury wnętrz zostało ukryte w niewidocznych na pierwszy rzut oka miejscach. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze jest przestronne i nie przytłoczone liczbą widocznych elementów.

Architektura wnętrza architektki z Forma Alternatywa wprowadziły do nowoczesnego wnętrz kilka nietypowych rozwiązań

Aby zrealizować tę wizję projektantki wprowadziły do architektury wnętrz kilka sprytnych rozwiązań: pralka, zamiast stanąć w łazience, została ukryta w schowku, który pełni także rolę spiżarni. Dzięki temu, we wnęce łazienkowej obok wanny znalazła się wolna przestrzeń, na prysznica ze szklanymi drzwiami. Innym przykładem w nowoczesnym wnętrzu jest przedpokój, w którym wygospodarowano  miejsce na garderobę. Z kolei w niewielkim holu prowadzącym do sypialni znalazła się szafę z lustrzanymi drzwiami, która optycznie powiększyła tę część nowoczesnego wnętrza. Drugą bardzo dużą szafę architektki ukryły za białymi frontami w salonie.

Architektura wnętrza sypialni

Architektura wnętrza sypialni, która pierwotnie miała służyć jedynie parze musiała przekształcić się w przestronne nowoczesne wnętrze, które dodatkowo pomieści dwa łóżeczka dla dzieci. Aby w pełni wykorzystać przestrzeń, na ścianie nad łóżeczkami zaplanowano kilka półek do przechowywania drobiazgów.

Architektura wnętrza sypialni przestrzeni dziennej

Największą przestrzeń architektury wnętrza przeznaczono na pokój dzienny wraz z aneksem kuchennym. Tutaj także architektki postawiły na funkcjonalność. Telewizor wraz z niewielką półką został wmontowany w ścianę oddzielającą pomieszczenia, zaś przy oknie stanął rodzinny stół z surowego, olejowego drewna. Jasna kuchnia z dużym oknem, także utrzymana jest w minimalistycznym stylu. Białe lakierowane fronty, surowe drewniane blaty i brak jakichkolwiek odkrytych półek sprawiają, że jest przestronna i funkcjonalna. W całej części dziennej, jedynym mocnym akcentem kolorystycznym jest narożna kanapa w kolorze fuksji, która nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru. Nowoczesne wnętrze utrzymane jest w jasnej kolorystyce z przewagą bieli, a elementy dekoracyjne i wykończeniowe zainspirowane są stylistyka vintage. Taki wybór kolorów sprawił, że architektura wnętrza wydaje się optycznie większa.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.05.2013 15:13

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.