archirama.pl

WNĘTRZE DOMU MODUŁOWEGO. WNĘTRZE DOMU ENERGOSZCZĘDNEGO Z EKO DESIGNEM

Wnętrze domu modułowego wcale nie musi odbiegać od nowoczesnych aranżacji. Wnętrze energooszczędnego domu modułowego urządzone jest z wykorzystaniem ekologicznego designu. Wiele dodatków pochodzi z recyklingu, a ściany ocieplone są naturalną wełną.

Wnętrza domu modułowego 10

Wnętrza hiszpańskiego Menta House, domu modułowego, wyglądają trochę jakby z recyklingu. Ale wnętrze urządzone zostało ze smakiem i stylem.

Fot: Luis Salazar

Ten projekt udowadnia, że dom kontenerowy, a w zasadzie modułowy może odznaczać się nowoczesną architekturą i ciekawą aranżacją wnętrza. Architekci zdecydowali się wykorzystać specjalne prefabrykowane moduły do budowy tego domu. Z zewnątrz dom to prosta bryła, która zyskuje na atrakcyjności dzięki elewacji. W środku dom urządzony jest w nowoczesnym stylu. Właściwie w stylu eko. We wnętrzach wykorzystano materiały poddające się recyklingowi. Ściany zostały ocieplone za pomocą naturalnej owczej wełny i celulozowych paneli. 

WNĘTRZE DOMU Z EKO DESIGNEM

Dom modułowy i jego wnętrze uzyskały najwyższy poziom wydajności energetycznej potwierdzony certyfikatem klasy A. Architektom udało się zredukować zużycie energii aż o 60 proc. Projekt domu realizuje w ten sposób założenia architektury bioklimatycznej. Dom wykorzystuje naturalna wentylację, systemy solarne, system inteligentnej fasady. Koszt budowy domu wraz wyposażeniem wyniósł około 100 tys. euro. Projekt został zrealizowany w rekordowym tempie 3 miesięcy.

>>Nowoczesny apartament w centrum Hong Kongu

Projekt: Infiniski Menta House
Architekci: James & Mau (www.jamesandmau.com)
Lokalizacja: Reus_ Tarragona Province_Spain
Wykonawca: Infiniski ( www.infiniski.com)
Rok 2011
Czas realizacji: 3 months
Foto: Luis Salazar

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Luis Salazar
Data publikacji: 11.09.2012 13:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.