archirama.pl

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – znamy Ulubieńca

Ulubieńcem Polski w tegorocznej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE został sklep RunColors z poznańskiego Starego Browaru. Projekt architektury wnętrz przygotowała pracownia mode:lina

Architektura wnętrz od mode: lina architekci, sklep RunColors

RunColors, Stary Browar w Poznaniu, projekt mode: lina architekci

Fot: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci

W najnowszej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE projektanci mogli zgłaszać realizacje z lat 2013-2014. W pięciu kategoriach konkursu architektonicznego można było zgłaszać najlepsze bryły budynków, przestrzenie publiczne, a także – po raz pierwszy w historii konkursu – architekturę wnętrz publicznych.
Nowa kategoria najwyraźniej spotkała się z zainteresowaniem uczestników plebiscytu na Ulubieńca Polski. Spośród 47 obiektów wybranych przez jury ŻYCIE W ARCHITEKTURZE z 314 zgłoszeń, najpopularniejsze okazało się właśnie wnętrze. Ulubieńcem Polski został sklep RunColors z Poznania. Architektura wnętrz nawiązuje do logotypu RunColors i wykorzystuje motyw „biegnących kolorów”.

Sznurowadło, charakterystyczny element logotypu, zainspirowało projektantów do przygotowania wielobarwnej instalacji. Barwne linie kontrastują z grafitowym tłem – efekt uzyskano minimalnymi środkami. Projekt zrealizowany został w 2013 roku według projektu pracowni architektonicznej mode:lina architekci. Autorzy to Paweł Garus, Jerzy Woźniak (główni projektanci), Kinga Kin, Agnieszka Owsiany (zespół projektowy). Więcej o projekcie >>

Podczas finałowej gali konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, która odbędzie się 17 kwietnia w Warszawie, autorom realizacji wręczona zostanie pamiątkowa tablica do zawieszenia w obiekcie.

Autor: KZ
Zdjęcia: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci
Data publikacji: 9.04.2015 06:00

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.